HISTAMINOVÁ INTOLERANCE

Když člověku přijde informace o HIT diagnóze, reaguje okamžitě na úrovni těla i duše.  

Vzpomínáte? Již v prvním okamžiku zjištění, kdy vám lékař přilepil tuto nálepku "histaminová intolerance" jste se snažili zprávu o diagnóze pochopit. Strach, odmítání děje, bezmoc, nejistota, nedůvěra v sebe, strach z jídla, společenských akcí atd.. Tyto negativní emoce mají za následek různé potíže (i zdravotní) a je důležité jim včas a účinně čelit. Převezměte vládu nad svým tělem. Mít strach a prožívat emoce je přirozené, když se člověk dozvídá o události, která mu obrací život (zdraví) vzhůru nohama. 

  1. Z jedné strany moc chcete znát "PROČ". Chcete symptomy pojmenovat znát důvody "proč" ty roky trápení a bolestí.  
  2.  A z té druhé strany, když název své nemoci znáte, chcete je jí okamžitě zbavit. 

Napadlo vás, že by to šlo udělat i jinak? Co se s nemocí na chvilku skamarádit? Pochopit, co vám přišla NEmoc ukázat, sdělit a čemu se musíte naučit. Možná jste do dnešního dne zanedbávali svá těla, jídelníčky, životní styl, kašlali na pohyb a vztahy s lidmi a je na čase to změnit...

Histaminová intolerance není běžná nemoc. Nepřišla k vám náhodou. A určitě neodejde tak rychle jak přišla, určitě se to nestane, pokud budete jen sedět a čekat na zázrak. Nemoc je proces, který poukazuje a říká, že má ve vašem životě nastat změna. 

Co uděláte, když půjdete na procházku okolo vody a uslyšíte, že někdo volá o pomoc? Budete to jen sledovat a dívat se na tonoucího ze břehu? Budete si říkat OK tak já ještě chvíli počkám? Možná do rána a uvidíme zítra? TO ASI NE! Nebudete přemýšlet, skočíte do vody a tonoucího vytáhnete, uděláte vše pro to, aby byl v pořádku. Dáte mu první pomoc, zavoláte záchranku a určitě vás bude zajímat, jak to dopadlo, jak se dotyčnému daří. Tohle je myslím bez debat. 

POMŮŽETE, ale proč UŽ NEPOMŮŽETE také sami sobě? Vaše tělo a duše volá o pomoc. 

Vy stojíte na břehu a sledujete to, čekáte a jen se díváte, říkáte si: OK tak já ještě chvíli počkám, dnes si dám ještě ty chipsy, čokoládu, zákusek ke kávě a určitě musím dojíst zásoby v lednici až se vrátím z práce, kterou tak strašně nenávidím. Určitě se zase pohádám s přítelem a celou noc kvůli tomu nebudu spát. No a ráno uvidím. Možná si zajdu k lékaři. DNES JEŠTĚ NE, ALE ZÍTRA UŽ URČITĚ ZAČNU a taky už konečně začnu cvičit. Posloucháte se vůbec? Je to podobné jako s tonoucím. Vaše tělo nepočká, volá o pomoc a dává vám jasné signály. Tak přestaňte přemýšlet, plánovat, dojídat zásoby, řešit nezdravé vztahy a skočte. To že máte příznaky intolerancí, alergií, různých nemocí, obezity, chcete zhubnout, chcete přibrat. Nic z toho se nestalo naráz, nestalo se to dnes ráno ani včera. Je to důsledek toho, jak jste se celý život o své tělo starali, jak jste žili, jak jste mysleli. 

NEČEKEJTE NA ZÁZRAK! Nečekejte, že si přečtete nějaký článek, dostanete pod nos nějaký podivný seznam potravin, budete držet zázračnou dietu, uděláte si detox, lusknete prstem a budete OK. Okamžitě se smiřte s faktem, že se problém nevyřeší ani žádnou zázračnou pilulkou (naopak každý další prášek vás pomalu a jistě ubíjí). "Nemoc" přišla a je vaším obrovským darem, máte možnost od základu změnit svůj život, otevírá vám oči a vy byste měli poslechnout všechny její signály, skočit do vody a plavat. Protože jen tak se dokážete uzdravit a začít žít kvalitní a spokojený život. 

Pozor není to jen o jídle, ale o tom třeba někdy jindy. Příčina nemocí není nikdy jen jedna. Ne všechny negativní reakce organismu jsou na histamin, nesvádějte to na něj ani na nic a nikoho jiného, není to ani prach a pyl, zvířecí chlupy, plísně... Je dobré respektovat doporučení lékařů, ale je také moc fajn si částečně najít svou vlastní cestu. 

Veškeré změny se dějí uvnitř nás a vyléčit se bez komplexní práce se sebou samotným není možné. Když někde chybí energie, přijde tam nemoc. Uzdravuje nás náš "vnitřní lékař". 

HIT je následek jiné nemoci. Lidé si stále pletou základní pojmy. Bohužel ani odborníci stále neřeší příčinu HIT. Mezi širokou veřejností se šíří ukrutné bludy a jsou nám předávány špatné seznamy s naprosto zavádějícími informacemi o potravinách a o tom, co to vlastně HIT je. Opravdu nestačí jen vyřadit histamin ze stravy. Velkou roli u každého problému hraje negativní myšlení a psychosomatika.

Pokud věříte pouze vnějším faktorům a jste přesvědčeni, že prášek vás zbaví potíží, jste na omylu. Pokud nepochopíte vlastní příčinu nemoci, nepomůže ani ten nejlepší lékař. Na druhé straně, pokud pochopíte, může vám pomoci i ten nejobyčejnější člověk. Vždy a u všeho platí zlatá střední cesta. Je to jako s jídelníčkem. Nemůžete ničeho jíst ani příliš, ani málo. Obojí je škodlivé. Když budeme jíst příliš, budeme obézní a nohy nás neunesou. Když budeme jíst málo, budeme zesláblí a opět nás nohy neunesou. Když to budeme přehánět s vitamíny, budeme mít zdravotní potíže stejně, jako když je odmítneme. A tak jako jídlo je potrava pro tělo. Božská energie je potrava pro duši.

Jako velmi účinnou pomoc a podporu doporučuji:

  • mechanickou práci s tělem, správnou, vyváženou stravu a výživu pro tělo i duši (v případě nutnosti suplementaci - tj. doplnění potřebných a nepostradatelných látek), přechod na netoxickou domácnostpravidelný pohyb, masáže, otužování, saunu, bosochození, půst a aktivní využití darů naší Země v podobě bylin a vysoce účinné produkce z Mrtvého moře "Dr. Nona" (produkty naleznete v e-shopu zde, poradenství poskytuji ZDARMA).

Je to jen o naší volbě. Stav mysli je volitelný..

Je velice snadné navodit si pocit spokojenosti i v těch nejnepříjemnějších situacích. Uvědomit si, že jsme tady a teď a že je vše v pořádku, jak má být. Jakmile jsme spokojení, už na nic nečekáme, vše se řeší okamžitě. Z mého úhlu pohledu je naprosto zásadní neodsuzovat nemoc, tím se nastolí stav přijetí a spokojenosti a dochází k léčení.

VYTVOŘTE SI DOMOV BEZ CHEMIE