O mně

Jsem certifikovaná výživová poradkyně, co ráda využívá metody a postupy, které začínají tam, kde klasická medicína končí, zabývající se stavem člověka z celostního pohledu a praktických psychosomatických souvislostí.  

Život je nádherná hra. Můj HIT JE BÝT ZDRAVÁ, jaký je ten Váš?
Život je nádherná hra. Můj HIT JE BÝT ZDRAVÁ, jaký je ten Váš?

Nezajímá mě, jakou má konkrétní problém nálepku, jak se která diagnóza jmenuje a škatulkování na léčitelné a neléčitelné. NEJSEM LÉKAŘKA! Zajímá mě celkový stav těla a duše, psychosomatika a děje, které probíhají, prostředí ve kterém se nacházíme, vztahy, emoce, čakry, bloky, kvalita spánku, jak se hýbeš atd.. Když člověk chce, dokáže se vzdát nezdravých návyků, dokáže přehodnotit své negativní myšlení. Pak se mu lehce dostanou do cesty všechny potřebné informace.

JAK TO VŠECHNO ZAČALO? Kdysi dávno jsem získala od lékaře nálepku "HIT" histaminová intolerance. Stejně označkován byl i můj maličký syn Darek. Specialisté nad našimi problémy zlomili hůl, ale já jsem se nevzdávala. Věděla jsem, že každá nemoc je pouhou informací a platbou a také nikdy nepřichází náhodou. 

Ohromnou roli v mém životě vždy sehrála psychosomatika a já tak s její pomocí mohla krásně odkrývat příčiny problémů. Konečně jsem také zjistila důvod, proč se celý život probírám knihami z lékařského prostředí, různými vědeckými studiemi. Vnímám, jak a které potraviny ovlivňují zdraví a kvalitu života. Studuji výživu. Proč miluji alternativní postupy, přírodu, aromaterapii, západní medicínu a vůbec žasnu nad dokonalostí lidského těla. 

Výsledkem bylo, že dnes pomáhám klientům, nádherným ženám, terapeutům, lékařům klasické i alternativní medicíny, kteří chtějí kvalitně žít a slepovat nálepky svých diagnóz přirozenou, přírodní a nenásilnou cestou.

Proč zrovna já

Proč zrovna já mám celý život zohavenou tvář výsevem hnisajících pupenů a olupujících se suchých míst? Odkud pramení příčina mých bolestí, neustálých trávicích problémů, krvácení, průjmů, nesnesitelných křečí, vracejících se migrén a celkové zdravotní nepohody? 

Proč, když každé lékařské vyšetření, veškeré testy a výsledky jsou v naprostém pořádku? "DÍKY BOHU". Žádná zásadní diagnóza. Jen nálepka periorální dermatitida a nic  nevypovídající histaminová intolerance, okolo které bylo a dodnes je stále mnoho otazníků. 

Proč, když nejsem hypochondr a ani adept na pacienta psychiatrie?

Proč do mého života přišlo domácí násilí, ponížení a další nekonečná bolest ze ztráty milované osoby, kterou prohloubilo pár samovolných potratů v pokročilém stádiu mého těhotenství? 

Proč, když se mi konečně narodí mé vytoužené dítě, kterému po očkování totálně zkolabuje imunitní systém, dojde k narušení řečového centra, spustí se atopický ekzém, astma, negativní reakce na mnohé potraviny, nálepka HIT a další otazníky okolo zdraví?

Proč zrovna já

Protože jsem mohla na vlastní kůži prožít tu nekonečnou bolest, omezení a projít si sama procesem komplikovaných vyšetření a nikam nevedoucí klasické léčby.

Protože jsem mohla sama i jako matka vnímat tu tíhu a energie, kdy se nemocný trápí. Protože jsem obyčejná žena, která získala neskutečný dar v podobě diagnózy histaminové intolerance a stala jsem se šťastnou matkou, abych mohla HIT nálepku slepit i svému druhorozenému synovi. 

Protože bez této hluboké osobní zkušenosti bych nikdy nemohla nabídnout pomocnou ruku svému okolí a nepřišla by mi do cesty účinná pomoc v podobě živé síly Mrtvého moře a další nový ekologický projekt, který dnes mění svět a život každého z nás k lepšímu! 

Protože Vám mohu nabídnout příležitost, podívat se na to, co Vás trápí, jinýma očima a spojením se s mocnou silou přírody a vnitřní moudrostí Vám mohu být silnou oporou a jsem schopná zasáhnout i tam, kde se mě kdysi žádné pomoci nedostávalo.

Protože čím více pozornosti HIT člověk věnuje, tím méně je ochoten zachovat si odstup a přemýšlet o nejdůležitějších faktech problému. Proto pracujte systematicky na určení skutečné příčiny problémů, spolupracujte s odborníky a lékaři. Nikdo a nic nemůže nahradit jejich péči, ale zároveň si zachovejte i svůj zdravý selský rozum. 

certifikovaná výživová poradkyně 

Zdeňka Prušáková Řepová

CHCETE INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP A PÉČI?